Rainbow page separator

Slunohraní bylo zahájeno

Středa, 5. července 2017

Nové Město na Moravě / V úterý ráno byl na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě oficiálně zahájen 8.ročník festivalu Novoměstské Slunohraní. Třicítka hudebníků se však do Nového Města sjela už v pondělí a pod taktovkou dirigenta Richarda Kružíka začali zkoušet program na páteční koncert.

Janáčkovo kvarteto dnes ráno odstartovalo svým vystoupením také kvartetní lekce, které jsou jedním z hlavních lákadel těchto ojedinělých hudebních kurzů. Ve středu odpoledne čeká muzikanty bluegrassový workshop, který povede houslista Pepa Malina, člen pražské bluegrassové kapely Monogram.

Monogram také uvede ve středu večer sérii tří koncertů. Publikum se tak může těšit na skvělou atmosféru, doplněnou vynikajícími víny z Vinařství Bukovský.

Ve čtvrtek večer nabídne nádvoří Barokní dýchánek. Flétnistka Michaela Koudelková se svým barokním ansámblem představí během koncertu dobové nástroje a zasvětí publikum do tajů interpretace barokní hudby.

V pátek se během večerního koncertu představí celý lektorský tým i účastníci kurzů. Janáčkovo kvarteto přizve na podium violoncellistu Michala Hreňa, člena Graffova kvarteta a hostem Letního orchestru bude kontrabasista Marek Švestka.

Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit na různorodé hudební zážitky v luxusním balení. Začátky všech koncertů jsou ve 20:00 a vstupenky lze zakoupit 45 minut před začátkem nebo ve festivalové kavárně, která dnes také zahájila svoji nabídku kávy a vdolků z Vlčnova. Informace najdete na Facebukové stránce festivalu a také na www.slunohrani.cz

SLUNOHRANÍ 2017