Rainbow page separator

Snaha dostat do Žďáru babybox jde po dlouhých letech do finále

Čtvrtek, 11. června 2020

Žďár nad Sázavou / Řada pokusů zřídit ve Žďáře babybox má být nakonec přece jen korunována úspěchem. V lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu bude schránka na nechtěné novorozence umístěna na budově firmy TOKOZ. V případě, že někdo do babyboxu odloží dítě a vzápětí se rozezní zvukový signál, ostraha firmy, která je činná čtyřiadvacet hodin denně, přivolá zdravotnické záchranáře.
V souvislosti se Žďárem hledal „otec“ babyboxů Ludvík Hess vhodné mís[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to řadu let, uvažovalo se například o poliklinice, domě s pečovatelskou službou, azylovém domě i stanovišti hasičů, nicméně všechny možnosti nakonec z různých důvodů padly. Vedení žďárské radnice preferovalo spíše Nové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to na Moravě, kde je nemocnice, nicméně Ludvík Hess upřednostňoval větší, v [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tom[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to případě okresní měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to.
Babyboxů je nyní v republice šestasedmdesát, první z vyhřívaných schránek, které jsou instalovány zejména u nemocnic a záchranných služeb, začala sloužit svému účelu před patnácti lety v pražské vinohradské nemocnici. Zatím bylo prostřednictvím babyboxů zachráněno více než dvě stě dětí.