Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, Nový Jimramov, novy jimramov, aktuality, závody, snowboard, Batyskaf
Rainbow page separator

Snowboarďáci míří po roce do Nového Jimramova

Čtvrtek, 1. Březen 2012

Žďár nad Sázavou, Nový Jimramov /Milovníci snowboardingu z celé Vysočiny se již tuto sobotu 3. března setkají v Hack parku, který je součástí lyžařského areálu v Novém Jimramově.Snowboardové závody Batyskaf snow session 2012 tož přivítá jezdce z širokého okolí, kteří se utkají na skocích a kovových překážkách.

Sportovní klub Batyskaf pořádá tyto závody již šestým rokem. V upraveném Hackparku se začne skákat a „rotovat“ již od půl jedenácté, kdy budou zahájeny tréninky. Finále, které začne o půl druhé, by pak mělo rozhodnout o vítězích v jednotlivých kategoriích. Soutěžit se přitom letos bude v kategoriích holky/kluci a pod/nad 14 let.

bbs_02-batyskaf„Loni na Batyskaf Snow Session závodilo více než 50 snowboardistů, podívat se přišlo přes 500 lidí, takže věříme, že se i letos podaří atmosféru zopakovat a počasí nám bude zase přát.“ těší se na sobotu Mirek Uhlíř, jeden z porotců, který bude úroveň a styl závodníků posuzovat. „Soutěž bude probíhat ve dvou disciplínách. Jednou z nich je „jibbing“, což je sjíždění a provádění triků na kovových překážkách a zábradlích, druhou disciplínou je potom tzv. big air (Velký skok), kde se hodnotí obtížnost, styl a efekt předvedeného skoku.“ dodává kolegyně z poroty a jedna z pravidelných účastnic Veronika Štěpánková. Ta dodává, že ji pouze mrzí, že kvůli zraněnému ramenu nebude moci letos zasáhnout do bojů o čelná umístění. Závodů se tak zúčastní jako rozhodčí.

Konání závodů by samozřejmě nebylo možné bez spolupráce se Ski Nový Jimramov,

bbs_03-batyskafv jehož areálu se snowpark nachází. Díky sněžným dělům se snowpark podařilo kvalitně zasněžit, návštěvníci si mohou zajezdit na přilehlé hlavní sjezdovce.

Celý snowboardový den bude zakončen snowboardovou párty v klubu Batyskaf ve Žďáře nad Sázasvou, kde zahraje místní kultovní skupina Hoochachos a pražsko – anglické uskupení  Equal-i-zer a Mr.Ism.(blk)

bss2012-batyskafFOTO: Archiv SK BATYSKAF
V minulém roce se na jimramovské sjezdovce v rámci Batyskaf snow session představilo 50 jezdců z celé republiky.