Nový Jimramov, novy jimramov, aktuality, závody, Batyskaf, snowboard
Rainbow page separator

Snowboardové závody ovládnou Nový Jimramov

Úterý, 22. Únor 2011

Nový Jimramov/ Závěr února je na sjezdovce v Novém Jimramově pravidelně ve znamení sněžných prkýnkářů. Ve zdejším Hack snowparku  se totiž v sobotu 26. února uskuteční další, v pořadí již 5. ročník akce nazvané Batyskaf snow session. Na té se opět představí několik desítek snowboardových jezdců, a to především z Vysočiny.

Bílé zlato sice na svahy Žďárských vrchů dopadlo letos spíše v omezeném množství, ovšem to by nemělo jimramovské závody ovlivnit. „Ve snowparku je 40 cm sněhu a díky současným mrazivým podmínkám plánujeme do víkendu ještě nějaké to zasněžení. Sněhu by tak mělo být dostatek,“ potvrdil konání závodů Petr Chlubna, provozovatel jimramovské sjezdovky.

Vzhledem k rozložení parku bude závod rozdělen na dvě disciplíny: „Kruť to na bedně“, který bude především o zvládání železných zábradlí a beden, a také „Velkej polet“, kde půjde o nejlepší triky na velkém skoku. Systém závodů a kategorie přibližuej Petr Orság z pořádajícího SK Batyskaf: „Hlavní kategorie budou určeny až na místě podle počtu přihlášených, ale dle našich zkušeností předpokládáme holky, juniory (do 14-ti) a chlapy. Možná pojede ještě kategorie Oldies nad 30 let. Pro nejlepší je připravena spousta cen od partnerů akce, včetně nějakých digitálních  záležitostí pro vítěze od hlavního partnera. Ceny budou v celkové hodnotě 20.000,- korun“. Podle Petra Orsága lze předpokládat opět účast přibližně 50 jezdců. Závody odstartují zápisem a tréninkovými jízdami již v deset hodin odpoledne. Finálové jízdy pak lze předpokládat po obědě, a trvat by měly přibližně do 16 hodin. Speciální cenu pak dostane závodník, který v průběhu závodů předvede nejhodnotnější „trik“.

Po skončení závodů se celá snowboardová parta přesouvá do žďárského klubu Batyskaf, kde na večerní snow party zahraje kapela Maracash Orchestra z Německa, která předvádí energické spojení rockové a elektronické taneční hudby. Bude se tedy na co těšit. Aktuální informace je možno sledovat v Parks infu na Freeride.cz. (blk)

Kde:

Hack park Nový Jimramov, Žďárské vrchy

Kdy:

26.02.2011 od 10:00

Co:

Batyskaf Snow Session 2011

Big Air / Jibbing

Partneři:

KC Batyskaf, Ski areál Nový Jimramov, Trinet, a.s., Get In Batyskaf, Skate Street Shop, Es Trans Diving, Radio Brod, Freeride.cz, Trinet, a.s.