Rainbow page separator

SOCHY od žďárského umělce MICHALA OLŠIAKA

Pátek, 18. června 2010

Při svých [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toulkách po Žďársku můžete v lesích i v obcích narazit na mohutné plastiky z be[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonu. Jejich au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torem je sochař Michal Olšiak, rodák ze Žďáru nad Sázavou.

MAPA  “nejen sochy Michala Olšiaka”

Socha “MAMLAS” Žďár nad Sázavou

Be[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonová socha Mamlase se nachází na okraji Žďáru nad Sázavou u lesa u Starého Dvora (za Klafarem). Vede sem modrá turistická trasa.

t-michla-olsiakmamlas-hamry-nad-sazavou-zdar-nad-sazavou

Socha ” HAMROŇ”  Hamry nad Sázavou

Najdete ho v blízkosti nově zbudované cyklostezky vedoucí ze Žďáru nad Sázavou do Hamrů nad Sázavou.

t-michal-olsiak-hamron-zdar-nad-sazavou-hamry

Socha “MAMUT” Hamry nad Sázavou

Ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to be[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonová socha mamuta se nachází na okraji obce Hamry nad Sázavou nedaleko Rozštípené skály.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Socha “KUŇ” Hamry nad Sázavou

Obřího koně táhnoucího vůz z bažiny najdete v Hamrech nad Sázavou u hlavní silnice ze Žďáru nad Sázavou do Přibyslavi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Socha “HROŠI” Škrdlovice

Sousoší dvou hrochů v kašně s vodotrysky najdete v obci Škrdlovice před hotelem U Hrocha.

t-michal-olsiak-hrosi-u-hrocha-skrdlovice

Socha “RAK” Račín

Rak se nachází v obci Račín na břehu rybníka Jordán, jehož hladina je pokryta lekníny.

t-michal-olsiak-rak-racin-zdar-nad-sazavou

Socha “HRANIČNÍ KÁMEN” mezi Žďárem nad Sázavou a Polničkou

Hraniční kámen najdete u Pilské vodní nádrže, na cyklostezce do Polničky. Hraniční kámen, který se nachází mezi plastikou orlice a lva, má připomínat původní zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Sochy jsou be[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonové, hraniční kámen je z pískovce.

t-michal-olsiak-hranicni-kamen-lev-orlice-zdar-nad-sazavou-pilska-nadrz

 

Socha “VÝR” u Sykovce – Tři Studně

Asi 3 metry vysokou sochu výra najdete uprostřed cha[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové osady mezi rybníky Sykovec a Medlov, blízko obce Tři Studně.

t-michal-olsiak-vyr-tri-studne-sykovec-medlov-zdar-nad-sazavou

Socha “ŽELVA” Obyč[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tov

Obří želva s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojí v parku v Obyč[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tově u kostela Navštívení Panny Marie. Půdorys kostela navrhl architekt Jan Blažej Santini Aichl do tvaru želvy.

[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tov-jan-blazej-santini-aichel.jpg“>t-michal-olsiak-zelva-obyc<span style=[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tov-jan-blazej-santini-aichel“ src=“https://www.zdarskypruvodce.cz/zpo/uploads/uploads/t-michal-olsiak-zelva-obyc[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tov-jan-blazej-santini-aichel-300×199.jpg“ width=“300″ height=“199″ />

 

MAPA  “nejen sochy Michala Olšiaka”