Rainbow page separator

Šofér havaroval s traktorem v příkopu, škoda přesáhla milion

Neděle, 19. května 2024

Daňkovice / Zřejmě technická závada stála za dopravní nehodou traktoru, která si vyžádala jedno zranění a škodu za více než milion korun. Udála se ve středu 15. května před patnáctou hodinou mezi Daňkovicemi a Borovnicí.

„Čtyřiadvacetiletý řidič jedoucí s kolovým traktorem Manitou uvedl, že na vozidle vznikla technická závada, kdy nebylo možné stroj bezpečně řídit a zastavit. Po projetí zatáčky přejel do protisměru a následně mimo komunikaci do silničního příkopu, následkem čehož se vozidlo převrátilo. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k ošetření,“ popsala Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství. 

Přivolaní policisté provedenou orientační zkouškou vyloučili, že by řidič traktoru před jízdou požil alkohol. „Řidič na místě uplatnil technickou závadu na vozidle. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než jeden milion korun. Nehodu dále šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou,“ dodala Michaela Lébrová.