Rainbow page separator

Šofér s bezmála čtyřmi promile naboural značku i zábradlí

Neděle, 14. května 2017

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Dopravní nehodu, kde sehrál hlavní roli alkohol, řešili policisté v úterý 9. května odpoledne ve Žďáře. „Řidič osobního vozidla Fiat Doblo projížděl po ulici Strojírenská. Při jízdě mírnou levo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točivou zatáčkou před křižovatkou s ulicí Veselská vyjel vpravo mimo vozovku na travna[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou plochu, kde narazil do dopravní značky a poté do kovového zábradlí. Pokračoval dál v jízdě přes křižovatku, kde opět vyjel mimo vozovku a narazil do kovového zábradlí. Pak zůstalo vozidlo stát na travnaté ploše,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Přivolaní policisté provedli u jednašedesátiletého řidiče dechovou zkoušku na pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnost alkoholu, jejíž výsledek byl pozitivní – 3,94 promile. Opakovaná zkouška ukázala 3,87 promile.
Šofér se při kolizi lehce zranil a byl převezen do nemocnice, kde se rovněž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. „Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 70 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila mluvčí.