Rainbow page separator

Šoféra posíleného pervitinem stíhají kriminalisté

Pátek, 27. Listopad 2015

Policie České republiky

Nový Jimramov / Žďárští kriminalisté zahájili trestní stíhání řidiče osobního auta, ve kterém 17. listopadu při nehodě u Nového Jimramova zemřel osmnáctiletý spolujezdec. Čtyřiatřicetiletého muže obvinili z přečinů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let, obviněný je stíhán na svobodě.
Při nehodě zemřel osmnáctiletý mladík, další tři zranění muži ve věku 22, 29 a 34 let skončili v nemocnici. „Po příjezdu policistů na místo nebylo zřejmé, kdo vozidlo v době nehody řídil. Navíc existovalo podezření, že řidičem by mohla být další osoba, která po nehodě utekla, a proto byl na místo vyslán policejní psovod. Další osoba ve vozidle se ale nepotvrdila,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Z vyšetřování vyplynulo, že Škoda Felicia jela ve směru na Jimramov a řidič při nájezdu do prudké levotočivé zatáčky vlivem vysoké rychlosti dostal smyk. „Vyjel ze silnice a narazil postupně do svodidla, kovového zábradlí a označníku mostu. Auto se od překážek odrazilo a zůstalo stát vlevo na travnatém svahu. Při dalším šetření policisté zjistili, že na havarovaném autě jsou jiné registrační značky, než které mu byly přiděleny, a že nemá platnou technickou prohlídku,“ sdělila mluvčí.
Kriminalistům se podařilo ustanovit, kdo řídil, ale muže se jim několik dnů nedařilo zadržet. Nakonec se sám přihlásil a k řízení auta v době nehody se doznal. „Bezprostředně po nehodě u něj byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní na přítomnost pervitinu. Navíc tento muž měl rozsudkem soudu vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala Čírtková.