Rainbow page separator

Soul Resolution v kulturním centru Batyskaf

Středa, 30. Září 2015

Soul Resolution

Žďár nad Sázavou / V sobotu 3. října se ve žďárském Batyskafu představí skupina Soul Resolution složená z mladých hudebníků ze všech koutů Evropy, kteří se potkali na svých studiích v Dánsku. Norský zpěvák Simon Solem, polský altsaxofonista Maciej Kadziela a trombonista Andrzej Jarosinski, český pianista Vít Křišťan a dánská rytmika Emil Möglich (basa) a Andreas Andersen (bicí). Tato opravdu celoevropská sestava hraje hudbu, která čerpá ze soulu, hiphopu i jazzu a uměleckým způsobem zpracovávají tyto směry do osobité fúze, která je nabita energií a skvělými instrumentálními výkony. Kromě originálního zpěvu a neúprosného groovu používá skupina také mnohé zajímavé syntezátorové zvuky a efekty, které zajišťuje zejména český pianista Vít Křišťan.

„Tuto zajímavou kapelu můžeme slyšet hlavně díky vynikajícímu českému pianistovi Vítkovi Křišťanovi, který se se svými spoluhráči setkal v době svého studia na hudební univerzitě v dánském Odense.“ prozrazuje dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. „Frontman kapely, norský zpěvák Simon, je rozený showman a pro pódium je skutečně jako stvořený. Jeho sametový hlas dokáže pohladit, za to když rapuje, i pořádně vyhecovat.“ doplňuje dramaturg.
Hudební vzdělání všech členů a jejich dosavadní spolupráce a zkušenosti zejména na poli jazzové hudby slibují kvalitní hudební zážitek, který navíc roztancuje i ty nejchladnější.
V sobotu nás tedy v Batyskafu čeká mezinárodní hip hop – soulový projekt, který rezonuje doslova celou Evropou. (aka)
Hudební seskupení, ve kterém se setkali muzikanti z Norska, Dánska, Polska a České Republiky.

SOUL RESOLUTION (NOR/DEN/PL/CZ)
03.10. | 21.00 | 100,-/150,-

Batyskaf Žďár nad Sázavou