Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Spektrum
Rainbow page separator

Spektrum není jen o drogách a jehlách

Pondělí, 10. října 2011

Žďár nad Sázavou – Žďárské zařízení Spektrum – centrum primární prevence a drogových služeb, spadající pod Kolpingovo dílo ČR, pořádá pro širokou veřejnost Den otevřených dveří v rámci kampaně „Týden sociálních služeb.“ A tentokrát v prostorách kde nově sídlí od března 2011.

Pracovníci Spektra považují za důležité prezentovat svoji činnost u všech tří programů které realizují. „Možná se děti rodičům doma zmiňují, že ve škole měly nějaký program o drogách či vztazích. Nebo lidé denně chodí kolem našeho kontaktního centra pro uživatele drog a přemýšlejí k čemu takové zařízení slouží. Může se také stát, že lidé vidí, jak náš terénní pracovník osloví nějaké mladé lidi v parku či na ulici a neví, co si o tom myslet,“ vyjmenovává vedoucí zařízení  Mgr. Josef Soukal možnosti, kde všude je možné se s prací Spektra setkat. A dodává: „Proto pravidelně pořádáme dny otevřených dveří, kdy velice rádi osobně přivítáme každého návštěvníka, seznámíme ho s naší činností a odpovíme na případné otázky“.

Den otevřených dveří se bude konat ve středu 12.10.2011 v prostorách, kam se takzvané „káčko“ přestěhovalo. Je to jen o dva domy výše než původní sídlo, a to na Žižkově ulici č.16. Zde bude možné se seznámit s činností samotného Kontaktního a poradenského centra v oblasti drogové problematiky zahrnující služby jak pro samotné uživatele drog, tak i blízké uživatelů i rodiče, kteří se například dostanou do nelehké situace, kdy se jejich dítě dostane do kontaktu s návykovými látkami. Další představenou službou je  Terénní program pro uživatele drog a Centrum primární prevence zabývající se realizací programů primární prevence.

Zařízení Spektrum funguje ve Žďáře od roku 1995. V oblasti nízkoprahových (tj. snadno dostupných) drogových služeb je Spektrum jediným komplexním poskytovatelem v okrese Žďár nad Sázavou. Ve všech programech zařízení pracují odborní pracovníci a programy mají odpovídající certifikace od státních orgánů.

Připravil:  Mgr. Josef Soukal, mobil: 608 816 721,  e-mail: spektrum@kolping.cz