Rainbow page separator

Spektrum připravuje dvanáctý ročník akce Rozhodni se sám

Pátek, 5. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Preventivní a sportovní akce Rozhodni se sám se i letos na konci srpna uskuteční ve Farských humnech. Připravuje ji Centrum primární prevence Spektrum na pátek 30. srpna, letošní téma nese název Naše děti v on-line světě a patronkou již dvanáctého ročníku akce bude herečka a muzikantka Erika Stárková.
Podle Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti tři čtvrtiny dětí tráví na internetu více než čtyři hodiny denně, což je alarmující. „Další otázkou je, co naše děti v těchto hodinách na internetu dělají. Nejčastěji hrají on-line hry, které jsou podle odborníků vysoce rizikové z hlediska vzniku závislosti,“ připomněla vedoucí Centra primární prevence Spektrum Petra Nováčková. Závislostí na těchto hrách trpí až deset procent jedenáctiletých dětí.
Závažným problémem pohybu dětí v on-line světě je i riziko různých forem trestných činů páchaných na internetu, známého také jako kyberkriminalita. Rodičům budou proto určeny odborné přednášky zakladatele a ředitele organizace Portus Prachatice a garanta projektu Virtuální svět našich dětí Petra Šmída, který je expertem na vzdělávání dospělých v oblasti kyberkriminality.
Chybět nebude ani bohatý doprovodný program v podobě kavárny s herními prvky pro nejmenší, sportovních soutěží, lezecké stěny, skákacího hradu a dalších aktivit.