Rainbow page separator

Spodní část žďárského náměstí je připravená k užívání

Pátek, 2. Září 2016

Žďár nad Sázavou / Do finále dospěly stavební práce na rekonstrukci spodní části žďárského náměstí Republiky, termín dokončení byl stanoven na první zářijový den, kolaudace o den později. Finanční náklady na rekonstrukci zbytku žďárského centrálního náměstí byly vyčísleny na 7,8 milionu korun bez daně.
Zásadní změnou se stal nový povrch, rozšířen je volný prostor před obchody a přibyla také nová opěrná zeď, zeleň, mobiliář a v blízké době v místě ještě bude instalována socha sedícího muže se síťovkou od výtvarníka Jiřího Plieštika s informační deskou o tradici síťování ve městě.
Skončením stavebních prací je dokončena kompletní rekonstrukce náměstí Republiky, jehož horní část se dočkala generální rekonstrukce před dvěma lety. Tehdy přestavba vyšla na více než dvacet pět milionů korun za podpory evropské dotace. Centrum Žďáru bylo v rámci rekonstrukce předlážděno, kromě nové kašny z mrákotínské žuly, rovněž od Jiřího Plieštika, byl v horní části náměstí umístěn nový mobiliář, zeleň, osvětlení či časová osa v dlažbě.