Rainbow page separator

Spolupráce při úpravě tratí na Novoměstsku se vyplatila

Středa, 20. července 2022

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Nejenom v souvislosti s Rokem lyžařů, který si v Novém Městě le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos připomínají, byly vyhodnoceny změny, které loni Novoměstští učinili ve snaze zlepšit údržbu tamních lyžařských s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];top, jimiž je v zimě Novoměstsko vyhlášené v rámci celé republiky. Za vhodných klimatických podmínek je k dispozici až 150 kilometrů udržovaných s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];top.
„Ukázalo se, že se osvědčily změny, které jsme provedli.
Ať už jde o zapojení našich technických služeb, nových koordiná[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torů nebo lepší komunikaci a informovanost. Hodně pomohlo i pořízení čtyřkolky. Ta vyjížděla ve chvílích, kdy sněhová pokrývka nedovolovala použití rolby, což dříve nebylo možné,“ přiblížil novoměstský starosta Michal Šmarda.
S městem le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos spolupracoval nejenom Spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní klub Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě, ale i Mikroregion Novoměstsko, TJ Pohledec, TJ Řečice a další, přičemž vstřícnost projevili rovněž majitelé pozemků, po nichž jsou s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topy vedeny. Díky dobrovolným příspěvkům do sbírky na údržbu tratí mohly být provedeny i některá vylepšení jako například oprava mostku v Kadově. „Největší oblibě se stále těší trasa směrem na Vlachovice, Tři Studně, Fryšavu, Kadov, Samotín, Krátkou, Sněžné, Kuklík, Studnice, Rokytno a zpět a k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu také příměstský okruh. Když bylo příhodné počasí a dostatek sněhu, najížděly se další kilometry,“ upozornil starosta s tím, že nyní jsou na řadě přípravy na další lyžařskou sezonu. „Trápí nás dosluhující značení, řešit je třeba trasy pro pěší turisty v místech, kde se překrývají s lyžařskými, čímž dochází k poškozování s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];top. Horkým tématem jsou také parkovací kapacity,“ nastínil starosta.