Rainbow page separator

Srpnová charitativní cyklojízda počtvrté podpoří nemocné děti

Úterý, 10. Červenec 2018

Cyklisté už podruhé šlápnou do pedálů pro dobrou věc

Žďár nad Sázavou / Už čtvrtý ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy, která podpoří malé pacienty léčící se s onkologickými onemocněními, připravují její organizátoři. Akci, jež odstartuje 11. srpna v 9.30 hodin od Pilské nádrže, opět zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista, kterému byla před desetiletím amputována noha ve stehnu během léčby rakoviny. Jeho projekt Na kole dětem Žďárskými vrchy získává finance pro nadační fond Krtek a také pro dětská oddělení nemocnic v Novém Městě na Moravě a v Jihlavě.
Trasa dlouhá sedmašedesát kilometrů povede ze žďárského rekreačního areálu Pilák přes Světnov, Herálec, Svratku, Křižánky, Milovy, Sněžné, Kadov, Fryšavu, Tři Studně, Vlachovice, Nové Město na Moravě, Petrovice, Slavkovice a Veselíčko zpět k Pilské nádrži. Zastávky jsou naplánovány ve Svratce, Sněžném a v novoměstské Vysočina Areně.
Loňský třetí ročník charitativní cyklojízdy vynesl více než 280 tisíc korun. Na startu u Pilské nádrže se zapsalo 386 účastníků, avšak jezdců bylo více, neboť podle pravidel cyklojízdy není nutné absolvovat celou trasu. Je možné se připojit kdekoliv a ujet třeba jen pár kilometrů.