Rainbow page separator

Staré elektrospotřebiče je možné odložit ve Žďáře na nádraží

Středa, 21. Září 2016

Vlakové nádraží Žďár nad sázavou, koleje

Žďár nad Sázavou / I ve Žďáře mohou v tomto týdnu lidé odevzdat vysloužilé elektrospotřebiče ve speciálně označených vlakových soupravách v rámci akce Jízda do stanice recyklace. Tu připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami. Nepotřebné elektrospotřebiče mohou lidé na žďárském nádraží do červených kontejnerů vložit ještě 21. a 23. září. Kromě Žďáru se akce dotkne také Havlíčkova Brodu a Chotěboře. „Akce je podpořená Krajem Vysočina a společnosti České dráhy, která se podílí na její propagaci a poskytla prostory i vlakové soupravy, jež budou v rámci stávajícího jízdního řádu vybaveny sběrnými koši a netradičními průvodčími,“ sdělil Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN.
„Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do projektu zapojit, je to skvělá příležitost, jak oslovit co nejvíce lidí a připomenout jim, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do popelnice, ale do míst určených pro jejich zpětný odběr, tedy do sběrných dvorů, červených kontejnerů či prodejen elektra,“ uvedl krajský radní Zdeněk Chlád.
Prvních 300 lidí, kteří vysloužilý spotřebič přinesou, si bude moci vybrat dárek a každý navíc získá los. Ty, na které se už dárky nedostanou, čeká za odevzdaný spotřebič los a drobná odměna. Losování proběhne 26. září, pět výherců získá nový elektrospotřebič v hodnotě tisíc korun.