Rainbow page separator

Starobylý dům po rekonstrukci nabídne výstavní sály

Pátek, 30. Květen 2014

Vratislavovo náměstí Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Svoji původní podobu získává první patro domu čísla popisného 119 v novoměstské památkové zóně na náměstí, který z majetku města v loňském roce koupil soukromý vlastník. Na rekonstrukci přispěla rovněž finanční podpora z programu regenerace městských památkových zón Ministerstva kultury ČR.
Zatímco v přízemí domu zůstává lékárna a prodejna knih, v prvním patře budovy jsou restaurovány původní dveře a omítky, přičemž dojde k odstranění vestaveb z poloviny minulého století. Po rekonstrukci v prvním patře vzniknou dva výstavní sály pro stálé expozice soch a obrazů, prostor pro konání koncertů a divadelních představení. První návštěvníky by měly nové výstavní prostory přivítat v příštím roce.
O rok později je pak naplánováno otevření zrekonstruovaných půdních prostor, které poskytnou dostatek místa například pro ochotnické divadlo či koncerty klasické hudby. Prostor by v citlivě upraveném historickém domě měli dostat i mladí výtvarníci, kteří by každý měsíc mohli prezentovat svoji tvorbu.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru