Rainbow page separator

Starou devatenáctku převezme žďárská radnice příští rok

Neděle, 15. Květen 2016

Žďár nad Sázavou / Původní část silnice I/19 od mělkovické křižovatky ke křižovatce u Conventu převezme žďárská radnice do své správy pravděpodobně v příštím roce. Nedávno prošel úsek silnice reklamační opravou.
„V této chvíli je to stále ještě silnice I/19, Žďár teď má takovou anomálii, že silnice I/19 vede dvěma trasami – jak novou přeložkou přes průmyslovou zónu na Brněnskou ulici, tak po staré trase od Mělkovic ke Conventu. V našem zájmu bylo, aby u silnice, než přejde do majetku města, byla vyřízená reklamace, komunikace měla kvalitní povrch a nemuseli jsme na ni dlouhou dobu sáhnout. Přebírání silnice odhadujeme na rok 2017, což souvisí s legislativou, protože bude třeba připravit všechny podklady, geometrické zaměření a podobně,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Nová přeložka státní silnice I/19, která obchází město, byla uvedena do provozu loni na podzim. Ředitelství silnic a dálnic ČR nechalo vybudovat bezmála devět set metrů nové silnice včetně navazujících křižovatek, což vyšlo na více než padesát milionů korun. Žďárská radnice zase nechala zvýšit únosnost navazující komunikace v úseku delším než šest set metrů v Jamské ulici za 7,5 milionu korun bez DPH.