Rainbow page separator

Start nové ligové soutěže Chytrého kvízu v Batyskafu

Pondělí, 9. Leden 2017

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.

Žďár nad Sázavou / V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Nekuřácké večery probíhají jednou měsíčně. Přes padesát záludných otázek z různých okruhů prověří každý soutěžící tým. Jelikož startuje s novým rokem i ligová soutěž, připravili jsme pár otázek pro dramaturga Batyskafu Aleše Kostečku.

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.Začátkem nového roku začíná i nová liga zábavných kvízů. Kolikátý startujete ročník?
Na konci prosince jsme měli vyhodnocení prvního ligového ročníku a od ledna tedy startuje druhý ligový ročník této celoroční soutěže.

Je tedy možné se kdykoliv do ligy přihlásit a začít hrát?
Samozřejmě přihlásit se můžete kdykoliv, ale nejlepší je začít hned od začátku, tedy od ledna. Protože týmy pak mohou získat maximální počet bodů do ligové soutěže. Přihlásit se můžete na facebooku Batyskafu nebo přímo na baru.

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.Obměňují se týmy, nebo máte stabilní sestavu hráčů?
Za celou loňskou sezonu se přihlásilo celkově 33 týmů, ale stabilně chodí kolem 16 týmů. Jelikož se soutěž neustále rozrůstá, museli jsme ji z jednodenní rozšířit na dva dny, protože jsme se prostě nevešli. O pohybu hráčů uvnitř jednotlivých týmů ale opravdu přehled nemám.

Jaká je odměna pro nejlepší hráče?
Odměna není pro nejlepší hráče, ale pro nejlepší týmy. V každém kole je připravena finanční odměna pro vítězný tým a stejně tak pro tým, který vyhraje speciální bonusovou otázku. Samozřejmě jsou pak ceny pro nejlepší týmy v rámci celé ligové soutěže. Ty upřesníme na konci roku 2017.

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.Kdo vymýšlí otázky? Jsou pro celou ligu stejné?
Otázky dostáváme od firmy, která nám kvíz připravuje a která má speciální klíč kombinování jednotlivých témat a otázek. Může se tedy stát, že se občas jednou za rok jedna, dvě otázky zopakují, ale stává se to opravdu mimořádně.

Neuvažujete o rozšíření kvízových večerů?
Vzhledem k našim prostorům moc rozšiřovat nemůžeme, ale kdyby počet týmů narostl, můžeme se rozšířit třeba ještě o jeden den, ale to uvidíme podle zájmu během roku. Jediné rozšíření, které se nám podařilo, byl Mega Battle kvíz v Novém Městě na Moravě. Spojili jsme se s novoměstským kulturním domem a uspořádali jsme soutěž pro všechny týmy z našich dvou měst a okolí. Celé soutěže se zúčastnilo celkem 27 týmů během jednoho večera a já s potěšením musím sdělit, že v celkovém hodnocení zvítězil Žďár nad Sázavou.

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.Když už mluvíte o loňském hromadném novoměstském kvízu, plánujete další? A kde?
Bavili jsme se s Danem Šimkem (ředitel kulturního domu NMnM), že bychom v tom rádi pokračovali. Takže možná na jaře něco vymyslíme. A kde? To je velká otázka. Bylo by dobré najít nějaký optimální prostor ve Žďáře nad Sázavou. Uvidíme. Možná Sokolovna nebo Dům dětí a mládeže. Něco vymyslíme.

V Batyskafu již druhým rokem probíhá vědomostní soutěž s názvem Chytrý Kvíz. Neluřácké večery probíhají jednou měsíčně.Účastníte se sám soutěže?
Pokud to čas dovolí a nemusím například moderovat, rád si v kvízu zasoutěžím, protože je to opravdu zábava.

První večery jsou naplánovány na úterý 10.1. od 19.00, resp. na středu 11.1. ve stejný čas.