Rainbow page separator

Stavbaři na týden zaberou zbytek „staré devatenáctky“

Sobota, 16. Duben 2016

Oprava silnice č. 19 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Od 24. dubna do 1. května se budou muset motoristé smířit s uzavřeným úsekem „staré devatenáctky“ od mělkovické křižovatky po křižovatku u Conventu. Dojde na opravu povrchu silnice, jejíž první část – od křižovatky u Mělkovic až do Nového Města – byla provedena předloni. „Nadcházející úpravy jsou druhou částí reklamační opravy na této silnici. Reklamace se týkala obrusné vrstvy,“ sdělila ředitelka jihlavské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Marie Tesařová. Dřívější opravu zbytku komunikace znemožnila loňská výstavba přeložky silnice I/19 od Mělkovic do průmyslové zóny.
Objížďka opravovaného úseku komunikace, který bude vyfrézován a dostane nový povrch, povede ulicí Brněnskou a po nové přeložce přes průmyslovou zónu k autobazaru v Mělkovicích. Stavební práce mají být rozděleny na dvě etapy – od Conventu po Jamborovu ulici a od Jamborovy ulice po mělkovickou křižovatku.
Opravený úsek se pak může stát místní komunikací, kterou převezme do správy žďárská radnice. S tím souvisí i plánované úpravy křižovatky ulic Neumannova a Novoměstská.