Rainbow page separator

Stavbaři začali rozšiřovat parkoviště před nemocnicí

Pátek, 2. září 2022

Nové Město na Moravě / Na čtyři desítky nových parkovacích míst se mohou těšit především pacienti novoměstské nemocnice, kteří odstavují svá auta na parkovišti před vchodem do zdravotnického zařízení. „Nová parkovací plocha vzniká za stávajícím parkovištěm v části obrácené směrem ke garážím a na pozemku, jehož vlastníkem je Kraj Vysočina,“ upřesnila mluvčí novoměstské nemocnice Helena Zelená Křížová.
Se zaparkováním na neplaceném „horním“ parkovišti před nemocnicí jsou v pracovní dny problémy již řadu let, protože kapacita zdaleka nedostačuje zájmu motoristů. Svá auta tam parkuje i část dojíždějícího zdravotnického personálu, protože v nemocničním areálu je málo místa, ale také lidé bydlící v okolních bytových domech. Nepomohlo ani zřízení placeného „dolního“ parkoviště v roce 2013, neboť to je nyní přes den rovněž přeplněné. I tam se stává, že někteří řidiči postaví své auto tak, že další nemohou vyjet a věc se následně dostane k řešení strážníkům.
Jednatřicet nových stání pro osobní auta zabere parcelu, jež bezprostředně navazuje na „horní“ parkoviště. „Devět dalších parkovacích míst nahradí zrušené ostrůvky se zelení na stávajícím parkovišti. Zeleň na některých místech byla v katastrofálním stavu, nedaří se jí tam, a proto jsme se rozhodli tato místa přeměnit na další stání,“ doplnil technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.
Stavba parkovacích míst, kterou nemocnice hradí z vlastních prostředků, byla vyčíslena na 2,4 milionu korun, přičemž 700 tisíci korunami přispěje novoměstská radnice. Nová parkovací stání budou řidičům k dispozici nejpozději do poloviny listopadu.