Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Klafar, most,
Rainbow page separator

Stavbu propojení na Klafar chce Žďár spustit co nejdříve

Středa, 18. Červenec 2012

Žďár nad Sázavou/ Dalším postupem ve výběrovém řízení na firmu, která se nakonec pustí do dlouho diskutované výstavby místní komunikace a mostu na Klafar, se v pondělí 16. července zabývali žďárští městští radní.

A výsledek? Vedení Žďáru nad Sázavou již nechce dopustit další zdržení a stavbu hodlá zahájit co nejdříve. Přibližně půlroční prodleva vznikla kvůli námitce jedné z firem, která se účastnila vypsané veřejné soutěže. „Výběrovkou“, kterou pro město organizovala specializovaná společnost, se začal zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jeho vyjádření po několika měsících znělo, že zadavatel pochybil při zužování počtu zájemců. Jeden z losovacích lístků totiž uvízl ve víčku losovací nádoby.

Žďárští mohli zahájit zcela novou veřejnou soutěž, městští radní ale v pondělí odhlasovali další možnou variantu. To znamená, že bude pokračovat původní výběrové řízení, ale až od chybného losování, respektive zužování počtu zájemců. ÚOHS totiž zrušil pouze tento a všechny následující úkony. Zvolená  varianta znamená především menší zdržení. Pokud vše půjde podle plánu – bez odvolání a podobných komplikací, mohly by se administrativní záležitosti veřejné soutěže vyřešit ještě v průběhu letošního léta. Na podzim by se pak mohla zahájit samotná stavba. Investiční akce má vyjít na desítky milionů korun. Budoucí místní komunikace propojí žďárskou Dolní ulici s neustále se rozšiřujícím sídlištěm Klafar. Stavbu bude město dotovat pouze z vlastních finančních prostředků. (zp)