Rainbow page separator

Stavbu tělocvičny u průmyslovky schválili krajští zastupitelé

Úterý, 18. září 2018

Žďár nad Sázavou / Výstavbu tělocvičny u žďárské průmyslovky odhlasovali krajští radní, a to za předpokladu, že žďárská radnice se na akci bude finančně podílet ve výši 33 procent nákladů, maximálně však částkou 23 milionů korun.
„Na základě společné dohody budou moci sportovní zařízení využívat jak žáci krajských středních škol v rámci výuky tělesné výchovy, tak i občané města a tamní sportovní oddíly. Profitovat z toho budou všechny zúčastněné strany,“ uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
Odhadovaná cena nové žďárské tělocvičny, jejímž investorem bude kraj, se podle studie pohybuje kolem 71 milionů korun. Poslouží více než 1300 žákům průmyslové školy i sousedního gymnázia, navíc bude dostatečně velká, aby splňovala parametry pro činnost městských sportovních oddílů florbalu, volejbalu či nohejbalu. Smlouva uzavřená mezi krajem a městem upravuje podrobněji užívání tělocvičny žďárskými sportovními oddíly i úhradu provozních nákladů za zvýhodněných podmínek ve výši 60 procent stanovených hodinových nákladů.