Rainbow page separator

Strom ve Žďáře rozsvítí v neděli, nová je výzdoba i kluziště

Středa, 29. listopadu 2023

Žďár nad Sázavou / Zahájení adventu spojené s kulturním programem a rozsvícením vánočního stromu se v neděli 3. prosince od půl čtvrté odpoledne uskuteční na náměstí Republiky. Akce pro veřejnost začne koncertem, kde vystoupí Ralph Schut a Nugget, a po adventních projevech se na pódiu objeví žďárský pěvecký sbor Svatopluk. Samotné rozsvícení stromu přijde na řadu v 18 hodin a i letos tak učiní dítě vylosované z autorů dopisů pro Ježíška, které si malí návštěvníci mají přinést s sebou.

Součástí se stanou rovněž vánoční dílničky, na zahřátí bude k dispozici čaj z městské polní kuchyně a sváteční čočková polévka, přičemž výtěžek z prodeje podpoří klub Usměv žďárské Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. 

Při letošním adventu bude současně představena nová vánoční výzdoba za zhruba 855 tisíc korun s rozšířením do Nádražní ulice včetně kulturního programu a stánků. Novinkou se stane rovněž kluziště s umělým povrchem o rozměrech 10 x 20 metrů, které žďárská radnice pořídila nákladem 1,6 milionu korun bez DPH. To najde svoje místo na náměstí.