Rainbow page separator

Studenti získali moderní vybavení pro výuku v dílnách

Úterý, 16. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / Pro praktickou výuku v dílnách bude studentům žďárské průmyslovky sloužit nové zařízení v podobě kvalitní pájecí i měřicí techniky ve výši 145 tisíc korun, které škole darovala firma Conrad Electronic.
Nejnovější přístroje zároveň fungují jako lákadlo pro nové studenty. „Školy, vzhledem k jejich financování, nejsou schopny udržet vysoké tempo v technickém rozvoji, a proto dle našeho názoru vybavení škol spíše zaostává vůči technickému zázemí potřebnému pro moderní technologie. Díky firmám, jako je Conrad, která nám pomáhá s vybavením v oblasti slaboproudé techniky, si žáci mohou vyzkoušet práci s novým moderním nářadím. Firma vybavila v dílnách pracoviště pro výuku deseti žáků, kde každý z nich má k dispozici kvalitní pájecí a měřicí techniku a další potřebné prvky důležité při výuce slaboproudu,” uvedla učitelka odborného výcviku VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou Martina Ločárková.
Společnost Conrad Electronic se podpoře technického školství věnuje programově. „Vnímáme to tak, že studenti těchto škol jsou naši budoucí zákazníci, a chceme, aby se učili na co možná nejkvalitnější technice,” vyjádřil se projektový manažer firmy Conrad Electronic Jiří Maier.