Rainbow page separator

Svátky sv. Valentýna na Penzionu Horácko, Tři Studně

Středa, 10. Únor 2016

Láska k rodinnému příslušníku a láska k partnerovi není jedno a totéž. Svátek všeobjímající lásky jsou Vánoce a to je příležitost obdarovat rodiče, dětičky, sourozence, spolupracovníky, přátele.

Den svatého Valentýna, známý také jako svátek zamilovaných, se slaví v únoru, 14. 2. V České republice nemá tento svátek dlouhou tradici, neboť zde zamilovanost lidé oslavují díky romantickému spisovateli K. H. Máchovi v měsíci máji, čili květnu.

Den svatého Valentýna, pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn případně sv. Valentýn, je označován jako svátek lásky respektive zamilovaných. V tento den si partneři posílají dárky, květiny či sladkosti případně zamilované dopisy a pohlednice. Nejčastěji ve tvaru srdce jako symbolu lásky.

Podle legendy se tento svátek slaví na počest kněze Valentina. Ten údajně za zády císaře oddával zamilované páry, kterým bylo bráněno ve sňatku. Když se jeho tajné praktiky provalily, byl zatčen a popraven. Jeho poprava měla proběhnout 14. února a na Valentýnovu počest připadá na tento den svátek zamilovaných.

Máte-li někoho na kom Vám záleží či s kým by jste chtěli strávit tento překrásný den, či celý víkend, rezervujte si stůl či rovnou pokoj na romantickém penzionu Horácko a užijte se gastronomický zážitek u rozpáleného krbu, svitu svíček a sklenky výborného vína.

Bližší informace na www.horacko-penzion.cz nebo FB stránkách.

Svátek sv. Valentýna na Penzionu Horácko, Tři Studně