Rainbow page separator

Svatojánská pouť od 13. do 20. května omezí dopravu ve Žďáře

Pondělí, 6. května 2024

Žďár nad Sázavou / Omezení dopravy související s tradiční žďárskou svatojánskou poutí čeká obyvatele i návštěvníky města od pondělí 13. do pondělí 20. května. V této době budou kvůli pouťovým atrakcím uzavřena parkoviště u Sportbaru, podél silnice do čtvrti Klafar a v Libušínské ulici, takže obyvatelé budou muset dočasně parkovat jinde. V době poutě bude možné parkovat i v části ulice Sázavská, jež zůstane průchozí, ale nikoliv průjezdná, případně za příznivého počasí i na travnatých plochách v ulici Libušínská. 

Žďárské pouťové veselí omezí taktéž vedení linek městské hromadné dopravy (MHD), zejména kvůli dočasnému zrušení zastávek MHD Libušínská a Sázavská, a v průjezdní lokalitě bude na silnici I/37 snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině. 

Provozovatelé atrakcí, kterých bude i v letošním roce zhruba stovka (plus dvě stovky stánků), začnou na místa kolem zimního stadionu najíždět v pondělí 13. května. Až do čtvrtečního odpoledne budou atrakce postupně v provozu bez hudby, pouze s výjimkou krátkých zkoušek ozvučení, později i za doprovodu hudby, nicméně nikoliv po dvaadvacáté hodině, a to až do nedělního večera, kdy atrakce ve 20 hodin ukončí provoz.