Rainbow page separator

Svěřenci ústavu utekli a opili se, jeden skončil v nemocnici

Neděle, 29. Listopad 2015

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Oznámení o útěku čtyř svěřenců žďárského pracoviště výchovného ústavu řešili žďárští policisté. Jednalo se o čtyři chlapce ve věku 16 až 17 let. Policisté je posléze našli nedaleko supermarketu ve Strojírenské ulici ve Žďáře.
„Vzhledem k tomu, že vypátraní mladíci jevili známky požití alkoholu, provedli u nich policisté dechové zkoušky na alkohol. Ta byla negativní pouze u jednoho z nich, ostatní nadýchali 0,61, 0,86 a 1,32 promile. V jejich společnosti se navíc nacházel další svěřenec ústavu, který měl povolenou vycházku. Ten při dechové zkoušce nadýchal 1,28 promile,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková s tím, že policisté mladíky zajistili a předali pracovníkům výchovného ústavu. Jeden z chlapců byl vzhledem ke špatnému stavu způsobenému podnapilostí převezen do nemocnice.
„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podání alkoholu dítěti a v současné době zjišťují, kdo mladistvým osobám alkohol poskytl. Tomu v případě vypátrání hrozí až rok vězení,“ dodala mluvčí.