Rainbow page separator

Svratečtí hasiči doufají, že jim k novému autu pomůže dotace

Neděle, 16. září 2018

Svratka / Na další přírůstek do autoparku by se rádi těšili svratečtí dobrovolní hasiči. Vyloučeno to není.
„V březnu jsme podali žádost o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu MAS Havlíčkův kraj – IROP (Integrovaný regionální operační progran) s názvem Podpora složek IZS k řešení a řízení rizik a katastrof. Jedná se o podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů, tedy v našem případě se dá využít na pořízení nového dopravního automobilu,“ konstatoval starosta Svratky František Mládek.
Stávající Ford Transit svrateckých hasičů už nesplňuje požadavky na vozidlo integrovaného záchranného systému, navíc jen za poslední rok si jeho časté opravy vyžádaly částku značně přesahující sto tisíc korun.
„Při hodnocení naší žádosti podle zpracované studie proveditelnosti a stanoviska krajského hasičského sboru výběrová komise MAS schválila a doporučila náš projekt k přidělení dotace,“ přiblížil František Mládek. „V nejbližší době proběhne výběrové řízení na dodavatele nového dopravního automobilu, kde výše přidělené dotace na pořízení bude představovat finanční částku v hodnotě 95 procent celkových nákladů,“ konstatoval Mládek s tím, že svratečtí hasiči se tak možná do konce roku dočkají dalšího přírůstku.