Rainbow page separator

Teleflex navštívil Ježíšek

Pátek, 18. Prosinec 2015

Teleflex navštívil Ježíšek

Ve středu 16. 12. 2015 došlo k předání vánočních pozorností, které pro malé klienty Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi připravili zaměstnanci firmy Teleflex a Sodexo.

„Nápad, se kterým přišli zaměstnanci obou firem – realizovat vánoční dobročinný projekt pro naše dětské klienty, nás velmi mile překvapil,“ sdělila vedoucí Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Marie Uttendorfská, DiS.

Hlavní myšlenka celé předvánoční akce spočívala v umístění vánočního stromu ve společných prostorách firmy Teleflex. Stromeček byl ozdobený přáníčky dětí ze sociálně slabých rodin, se kterými pracuje žďárská Charita. Zaměstnanci si mohli vybrat kartičku s přáním, které se pokusili splnit.
„Veškerá přáníčka do čtyř dnů ze stromečku zmizela a všichni začali postupně nosit dárečky. Jsme moc rády, že se tento projekt povedl a předčil naše očekávání a odměnou nám je představa toho, že se na Štědrý večer rozzáří více dětských očí a na tváři se objeví více dětských úsměvů,“ sdělila Karima Djellil, zastupující firmu Teleflex.
„Moc děkujeme za spolupráci sociálních pracovnic, které nám vše pomohly zrealizovat. Velice se těšíme na další rok a doufáme, že se tento projekt stane naší tradicí a každý rok se v naší firmě rozsvítí vánoční stromeček s novými přáníčky,“ připojuje se závěrem zástupkyně firmy Sodexo Anna Chejnová.

A jak hodnotí tento nápaditý projekt vedoucí Sociálně aktivizačních služeb Marie Uttendorfská?
„Po celou dobu čekání na výsledek mě provázela spousta obav. Napadalo mě, zda si pilotní ročník celé akce vůbec získá podporu dárců a zda se dárky sejdou všechny tak, aby někdo z dětí nebyl smutný. Musím přiznat, že při vstupu do místnosti, kde byly dárky pro „naše děti“ připraveny, jsem se snad poprvé za svůj profesní život opravdu dojala k slzám. Vzápětí jsem se dojala ještě několikrát: když jsem dostala možnost Ježíškovi poděkovat, nebo když jsem dárky třídila a zjišťovala, že byla splněna všechna přání více než na sto procent. Většinu dětí, která psala o praktické dárky či školní potřeby, určitě velmi potěší navíc ještě malá hračka či sladkost. Opravdu si velmi vážíme všech dárků, protože vím, že je možná darovali rodiče dětí, kteří před Vánoci možná také řeší otázku financí.“

Oblastní charita Žďár nad Sázavou děkuje všem, kteří se na tomto projektu podíleli.

Lenka Šustrová