Rainbow page separator

Termín pro konec výměny řidičských průkazů se blíží

Středa, 11. Prosinec 2013

Žďár nad Sázavou / Zřejmě až v lednu si budou moci vyzvednout nový řidičský průkaz šoféři, kteří nechali jeho povinnou výměnu až na druhou polovinu prosince. Souvisí to s dvacetidenní zákonnou lhůtou pro výrobu průkazu a kapacitou centrální výrobny dokladů. Ve žďárském úřadě evidují ještě třináct set starých průkazů, které si řidiči musejí vyměnit.
Výměna se týká držitelů dokladů, které byly vydány od 1.1. 2001 do 30.4. 2004. Pokud se tito řidiči budou po Silvestru prokazovat neplatným dokladem, od policistů jim hrozí bloková pokuta do výše dvou tisíc korun. V případě, že nechají výměnu průkazu až na rok 2014, zaplatí nejen správní poplatek, ale bude jim vyměřena i pořádková pokuta za nesplnění zákonné povinnosti.
„Řidičům, kteří chtějí ušetřit čas, doporučujeme využít provozní doby městského úřadu po všechny pracovní dny v týdnu, a to zejména v úterý, čtvrtek a pátek, kdy bývá čekajících klientů méně,“ sdělil vedoucí žďárského odboru dopravy Jaroslav Miklík. Možné je také použít elektronický objednávkový systém a objednat se na určitý termín a hodinu prostřednictvím webu města.