Rainbow page separator

Testy na koronavirus za úplatu udělají i v nemocnici ve Městě

Neděle, 17. Květen 2020

Nové Město na Moravě / Placené testování na přítomnost koronaviru bylo spuštěno také v novoměstské nemocnici. Testy nabízejí rovněž ostatní vysočinské nemocnice zřizované krajem. „Rozšířením nabídky testování samoplátců vycházíme vstříc velké poptávce ze strany žadatelů o tento typ testování,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. V novoměstské nemocnici je aktuálně kapacita na maximálně deset placených testů denně.
K vyšetření na COVID-19 pro samoplátce se je možné objednat přes webovou stránku odbery.kr-vysocina.cz, kde si zájemci vyberou čas a místo odběru a zvolí si způsob platby. Bez předchozí registrace a platby není možné test provést. Veškeré instrukce k platbě i potvrzení termínu a času odběru přijdou registrovanému zájemci o testování v podobě SMS zprávy a do e-mailu. Potvrzení o výsledku vyšetření na formuláři ministerstva vnitra pak bude ve zmíněné aplikaci k dispozici zpravidla do 48 hodin po odběru. Odběrové kapacity nemocnic jsou průběžně sledovány a upravují se podle potřeby a momentální situace.
Na základě cenového předpisu ministerstva zdravotnictví ze 14. května byla stanovena maximální cena těchto úkonů, takže od 15. května kraj v souladu s předpisem upravil cenu za testování samoplátců na 1674 korun.