Rainbow page separator

Tradiční benefice představí různé formy pomoci

Středa, 23. Září 2015

Portimo - benefice - Jsme na jedné lodi, musíme si pomáhat ...

Nové Město na Moravě / Tradiční podzimní benefici připravuje obecně prospěšná společnost Portimo. Akce s názvem Jsme na jedné lodi, musíme si pomáhat… se uskuteční 15. října od 10 hodin v tamním kulturním domě.
Letošní benefice je tematicky zaměřena na vzájemné pomáhání a jeho rozmanité podoby. Návštěvníci budou mít příležitost poznat a prožít netradiční formy pomoci během celodenního programu pro děti i dospělé. „Chceme ukázat, že pomáhat se dá opravdu všemožně a že dobročinnost může být i zábavná,“ uvedla ředitelka společnosti Portimo Ruth Šormová.
Od 10 do 17 hodin se v předsálí otevře „hračkoviště“, kde si mohou děti hrát a také nakreslit obrázek na téma pomáhání. „V gobelínovém salonku bude probíhat zážitkový program, který připravilo centrum prevence CéPéčko. Děti i dospělí budou moci zakusit něco z toho, jak se žije lidem s omezením či postižením,“ řekla ředitelka.
Předsálí nabídne výstavu Cesty pomoci, „tvořiště“ umožní návštěvníkům pomáhat s výrobou drobných vánočních dárků určených k benefičnímu prodeji. Otevřena bude i „kafárna“. „Pořadatelé nabídnou možnost vyzkoušet si něco dobrého sníst nebo vypít například potmě, v tichu či jednou rukou… Bude také možné prohlédnout si speciální pomůcky, které potřebují ke stolování lidé s postižením,“ přiblížila Ruth Šormová.
V 17 hodin začne v gobelínovém salonku beseda se scénáristou Petrem Jarchovským a režisérem Janem Hřebejkem, vrcholem akce se stane divadelní představení s názvem Musíme si pomáhat v podání členů Divadla Na Jezerce. V hlavních rolích se představí Jiří Macháček, Lenka Vlasáková a Miroslav Vladyka, vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 360 korun, případně až na místě za 390 korun.