Rainbow page separator

Tradiční Kateřinské trhy zaplní sokolovnu i okolní ulice

Úterý, 2. listopadu 2021

Svratka / V pořadí již čtrnácté Kateřinské trhy v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce připravuje svratecká radnice. Uskutečnit se mají v sobotu 20. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu v době od 8 do 15 hodin ve svratecké sokolovně i přilehlých ulicích, které rovněž obsadí prodejci se svými stánky. Konání tradiční akce pro veřejnost je ovšem spojeno s výhledem na nařízení týkající se aktuální epidemiologické situace.
Návštěvníci podzimních Kateřinských trhů se mohou těšit na prodejní stánky s občerstvením pro hladové a žíznivé, živou hudbu v podání muzikantů ze Sdružení Josefíny a Kláska a na kiosky několika desítek řemeslníků, kteří nabídnou k prodeji svoje zboží.
Lidé si Kateřinskými trhy současně připomínají mimo jiné i svátek svaté Kateřiny Alexandrijské. Ta je uctívána nejenom jako patronka universit, advokátů, filosofů, studentů, pedagogů, teologů, tiskařů, švadlen a soukeníků, ale taktéž vězňů nebo umírajících.