Rainbow page separator

Tradiční Slavnosti brambor se v Bystřici uskuteční už pošesté

Čtvrtek, 27. září 2018

Bystřice nad Pernštejnem / Na v pořadí už šesté Slavnosti brambor mohou v sobotu a v neděli zavítat zájemci do bystřického centra Eden. Akce začne v sobotu o půl desáté a letos bude doplněna o slavnostní vysazení lip u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, ke kterému v sobotu v 10 hodin kromě zástupců Bystřice přistoupí i delegace ze zahraničních partnerských měst – Chorvatska, Ukrajiny, Polska, Německa a Slovenska.
Dále se mohou návštěvníci slavností těšit například na výstavu bramborového humoru, ochutnávku různých odrůd brambor, program pro děti, bramborové vaření s prezidentem Culinary clubu Petrem Erinem Kováčem, vystoupení country kapely či štěpánovských ochotníků, ukázky řemesel v horácké vesnici, jízdu na koni, nedělní soutěž v pojídání bramborových šišek s mákem či řezbářskou show s motorovou pilou.
Chybět nebude ani prodej regionálních potravin, moštu, burčáku a produktů z letošní sklizně. Příznivci zlatavého moku se zase mohou těšit na ochutnávku prosného piva z minipivovaru centra Eden, které bylo vyrobeno speciálně pro tuto příležitost. Bystřické Slavnosti brambor budou přístupné v sobotu i v neděli od půl desáté až do osmnácti hodin.