Rainbow page separator

Trestná činnost na Žďársku v loňském roce poklesla

Čtvrtek, 26. února 2015

Policie, auto

Žďársko / K celkem 1535 trestným činům došlo loni ve žďárském okrese. Z nich se 54,66 procent podařilo objasnit. „V roce 2013 došlo k celkem 1731 trestným činům, z nichž policisté objasnili 52,51 procenta. Loni se tak v porovnání s rokem 2013 kriminalita snížila o 196 trestných činů a objasněnost se podařilo zvýšit o více jak dvě procenta,“ informovala krajská policejní mluvčí Monika Pátková.
K nejvyššímu počtu trestných činů došlo loni ve Žďáře a jeho okolí. Tam prověřovali policisté celkem 623 skutků, z nichž se podařilo 56,66 % objasnit.
Ze 108 násilných trestných činů, které se loni v okrese udály, kriminalisté objasnili 79,63 procenta. Nejčastěji šlo o úmyslné ublížení na zdraví, vydírání, týrání osoby žijící ve společném obydlí a porušování domovní svobody. Z celkem 19 případů spadajících do mravnostní trestné činnosti se povedlo objasnit 89,47 %. Co se týče majetkových trestných činů, šlo o 777 případů s 31,66 procenty objasněnosti do konce roku 2014. Hospodářských trestných činů bylo 214, policisté vyšetřili 64,02 % z nich. Nejčastěji se jednalo o neoprávněné držení platebního prostředku, podvod a úvěrový podvod.
Mezi zbývající trestnou činnost patří rovněž drogová kriminalita, loni bylo prověřováno 32 takových činů. „Na přelomu března a dubna kriminalisté zadrželi pět osob, které na Žďársku distribuovaly marihuanu. Při domovních prohlídkách našli velké množství sušené drogy a v jednom z bytů pěstírnu konopí,“ přiblížila jeden z případů mluvčí. Dodala, že v polovině loňského dubna kriminalisté také odhalili varnu pervitinu v jednom ze žďárských by[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových domů a zadrželi dva muže při jeho výrobě.