Rainbow page separator

Třetí kniha Žďárského uličníku může být vánočním dárkem

Středa, 12. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / Třetí svazek v minulých letech úspěšné knihy Žďárský uličník vyjde 18. prosince. Tentokrát je věnovaný někdejší obci Zámek Žďár – jak se měnila od nejstarších dob do poloviny 20. století, přičemž nejvíce materiálově zastoupená jsou léta 1820 až 1948.
Publikace vydaná městem bude k dostání například v místním Knihkupectví Šemrincová nebo Kanzelsberger či přímo ve žďárském muzeu. „Čtenáři se v knize dozví například i to, kde bydlel fregatní kapitán von Hajek, kde se chovali koně pro armádu i kam chodívali cvičit zámečtí sokolové a jak se pracovalo v Hochnerově sirkárně. Součástí knihy je stručná historie všech domů obce Zámek Žďár s uvedením jejich majitelů a doplňky a opravy k předchozímu svazku,“ informoval Stanislav Mikule ze žďárského muzea.
Druhá publikace, která vyšla loni, se týkala přímo žďárského zámku a vylíčila osudy někdejšího kláštera a klášterního hospodářství. První díl knihy mapující domy Města Žďáru od nejstarších dob až do roku 1948 byl vydán v roce 2012.