Rainbow page separator

Třetí nejnebezpečnější v kraji je křižovatka u Domu kultury

Středa, 3. Říjen 2018

Žďár nad Sázavou / Jako třetí nejnebezpečnější silniční úsek na Vysočině skončila podle aktuálního žebříčku sestavovaného pojišťovnou Allianz křižovatka u Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou. V letech 2015–2017 se tam odehrálo deset dopravních nehod, při nichž byli tři lidé těžce zraněni. Pátou nejnebezpečnější silnicí v kraji se pak stala rovněž „sedmatřicítka“ jenom o pár kilometrů dál. „Páté nejhorší místo Vysočiny identifikovala Allianz Automapa na křižovatce na silnici I/37 mezi Polničkou a Světnovem poblíž Žďáru nad Sázavou. Z tamních dvou nehod si během posledních tří let dva lidé odnesli těžká zranění,“ informoval mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.
Jako nejrizikovější místo v Kraji Vysočina byla vyhodnocena zatáčka na silnici I/35 v katastru Svojkovic na Jihlavsku. Na úseku mezi Svojkovicemi a Želetavou se za tři roky odehrálo celkem deset dopravních nehod, které skončily šesti těžkými zraněními.
Žďár figuroval rovněž v čele předešlého žebříčku nejnebezpečnějších silnic Kraje Vysočina za roky 2014 až 2016, a to nechvalným prvenstvím komunikace I/19 v Brodské ulici, kde v uvedené době došlo k devíti nehodám se dvěma smrtelnými zraněními.
V nové analýze Allianz Automapa jsou identifikována místa nejčastějších dopravních nehod s vážnými zdravotními následky, přičemž stejně jako v předchozích ročnících byly i nyní posuzovány dálnice a silnice I. třídy. Podmínkou pro zařazení úseku do statistiky je skutečnost, že se na dané komunikaci za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím a současně mezi těmito místy nebyla vzdálenost větší než sto metrů.