Rainbow page separator

Třetí PechaKucha Night připomene žďárského skláře Víznera

Pátek, 12. Únor 2016

PechaKucha night

Žďár nad Sázavou / V pořadí třetí večer PechaKucha Night, což znamená noc povídání, se uskuteční 19. února od půl osmé večer v prostorách žďárského zámku. Tentokrát půjde o večer pořádaný u příležitosti nedožitých 80. narozenin světově známého žďárského sklářského výtvarníka Františka Víznera.
„Představí se na něm například kurátorka designu žijící v Londýně a zároveň dcera Františka Víznera, sklářský výtvarník a zakládající člen hnutí Tvrdohlaví Zdeněk Lhotský, designér Roman Kvita, art director Preciosa Lighting Jaroslav Bejvl, ml., zakladatel a výkonný ředitel sklárny Bomma Jiří Trtík, nebo místní umělkyně pracující se sklem Monika Vosyková,“ uvedl za organizátory Martin Kunc.
PechaKucha Night představuje příležitost pro prezentaci architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. Vymysleli jej v roce 2003 Astrid Klein a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham architects.
Vznikl formát 20×20, kdy každý přednášející má k dispozici 20 snímků a ke každému snímku prostor 20 sekund o něm hovořit. V současné době je podle organizátorů pořádán ve více než 800 městech v celém světě, Žďár je 12. městem v Česku. Dveře pro návštěvníky akce se otevřou v 19.30 hodin, přednášky začnou pak ve 20.20 hodin, vstupné činí 150 korun.