Rainbow page separator

Třetí uličník je v prodeji, zvažuje se dotisk prvního dílu

Čtvrtek, 27. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / Další dotisk prvního dílu Žďárského uličníku, který se týká někdejšího Města Žďáru a vyšel před několika lety, zvažuje žďárská radnice. Publikace je zcela rozebraná, ačkoliv v minulých letech již došlo k opakovanému dotisku, takže nakonec jí bylo prodáno celkem 2700 kusů. Za předpokladu, že k dalšímu dotisku dojde, žďárští historici a muzejníci do knihy zapracují i nové poznatky, například zásadní objevy při archeologickém výzkumu náměstí Republiky, který se prováděl před jeho rekonstrukcí.
Druhý díl uličníku, jenž byl zaměřený na někdejší obec Zámek Žďár, respektive hlavně na klášter a pozdější zámek a tamní hospodářství, vyšel před rokem v nákladu 1500 kusů a zatím ještě k sehnání je.
Třetí díl uličníku a současně pokračování loňské knihy orientované na Zámek Žďár se začal prodávat před Vánoci a obsahuje podrobné informace i příběhy o ostatních „zámeckých“ objektech a některých tamních obyvatelích, a to včetně četných fotografií i dosud nepublikovaných informací. Taktéž vyšel v nákladu 1500 kusů a jsou pod ním podepsáni žďárští muzejníci a historici Miloslav Lopaur a Stanislav Mikule a bývalá dlouholetá pracovnice žďárského archivu Jana Fuksová. Zájemci si knihu mohou za 349 korun pořídit ve žďárských knihkupectvích, případně přímo v muzeu.